Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Závodníci se vracejí domů bez zranění

27. 1. 2013 / V průběhu MSJ 2013 v Liberci byla k vidění spoustu dramatických soubojů, ze kterých si sportovci odnesli i pár odřenin. K žádným vážnějším úrazům však naštěstí nedošlo.

Nejdramatičtěji vypadal pád českého předskokana na lyžích Marka Štěpničky, který byl hospitalizován v liberecké nemocnici s podezřením na zhmoždění dolní části zad. Ale i ten druhý den odešel zcela v pořádku a po svých.

Juniorská australská běžkyně na lyžích Casey Wrightová si v závodě na 5 km volnou technikou poranila palec na ruce, ale hrdinně soutěž dokončila a až poté vyhledala lékařské ošetření. Další z běžců, Němec Daniel Herzog, při skiatlonu na trati upadl a pohmoždil si hrudník. V dalším závodě už ale bez problému nastoupil.

Několik pádů zažil i skokanský můstek na Ještědu. Švýcarský sdruženář Jan Kirchhofer v individuálním závodu upadl a stejně jako český předskokan byl odvezen na rentgen s podezřením na zhmoždění dolní části zad, které se však ani v tomto případě nepotvrdilo. Své si užila při tréninku i čínská skokanka Chang Xin Yuen, jež se po pádu uhodila do kolena. V ostrém závodě však ani ona na startu nechyběla.