20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Úterý 02.09., svátek má Adéla
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Úspěšné návraty hvězd EYOWF 2011

Juniorský šampionát v Liberci je současně přehlídkou úspěšných závodníků ze zatím posledního Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF), který se uskutečnil v roce 2011 právě v Liberci a Libereckém kraji. A návrat do důvěrně známých míst v areálu ve Vesci se mnohým z nich vyplatil.

Například úvodní sprint juniorek ozdobily hned tři zlaté medailistky z běžeckých disciplín.  Čerstvá vítězka Stina Nilssonová ze Švédska také před dvěma lety triumfovala ve sprintu, její krajanka Sofie Henrikssonová vyhrála před zraky prezidenta Mezinárodního olympijského výboru Jacquese Rogga závod na 7,5 km a Norka Hilde Landheimová běh na 5 km. Norka tentokrát ztroskotala už v kvalifikaci, zatímco obě Švédky se probily až do finále. V něm Stina Nilssonová potvrdila roli vysoké favoritky, Henrikssonová skončila šestá a svou první meaili si ještě musí počkat.

Mezi juniory však vyšli dva nejúspěšnější sprinteři z EYOWF 2011 naprázdno. Tehdejší vítěz Christopher Lindvall z Finska nepostoupil z kvalifikace a stříbrný Arťom Malcev obsadil čtvrtou pozici. Ze zlata se naopak tentokrát radoval Němec Lennart Metz, který před dvěma roky skončil bronzový.