FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Sobota 04.07., svátek má Prokop
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Skoky družstev juniorů: Vzdušný prostor nad Ještědem ovládli Slovinci

26. 1. 2013 / Slovinská skokanská reprezentace zcela ovládla v sobotních závodech družstev vzdušný prostor nad ještědským můstkem HS 100. Po zlatu juniorek na nejvyšší stupínek vystoupili také jejich krajané v kategorii juniorů. V nádherné podvečerní bitvě si vyskákali stříbro Poláci a bronz Němci. Čeští skokani se nedokázali probojovat do finálové osmičky.

K týmům, na které se před startem nejvíce sázelo v medailových prognózách, patřilo Německo vedené hrdinou Turné čtyř můstků Andreasem Wellingerem, Slovinsko se zlatým leadrem ze závodu jednotlivců v Liberci Jakou Hvalou a také trojlístek Polsko, Rakousko, Norsko.

Předpovědi se splnily do puntíku. Slovinské skokany zastihl juniorský šampionát ve skvělé formě a kvarteto Semenič, Prislič, Prevc, Hvala si od počátku hlídalo vedoucí pozici. Jejich výkonům tleskala i polská legenda Adam Malysz. Ten si však užíval i radost z výkonů svých následovníků, z nichž Aleksander Zniszczol předvedl nejdelší skok I. kola 102 m. V těsném odstupu za Poláky se seřadily reprezentace Německa a Rakouska.

Češi ve složení Tomáš Friedrich, Jan Souček, David Bartoš, Vojtěch Štursa dlouho bojovali o osmou příčku zajišťující postup do druhého kola s Japonskem a Finskem, ale nakonec ji neuhájili. „Přitom můj skok se mi vydařil, určitě byl lepší než v soutěži jednotlivců, kde by mi stačil na elitní desítku. Nedá se nic dělat, nevyšlo to, soustředím se na další závody v sezoně,“ komentoval své vystoupení nejlepší Čechů Vojtěch Štursa.

Druhé kolo přineslo strhující souboj silné čtyřky. Zatímco Slovinci v každé sérii dokázali odrazit útok ambiciózních Poláků, bitvu o bronz mezi Německem a Rakouskem rozhodl až posledním skokem Andreas Wellinger se 103 m. Rakušanovi Stefanu Kraftovi 101 m tentokrát nestačilo. Králem závodu byl opět Jaka Hvala, jehož 107 m představovalo nejdelší skok dne.