20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Čtvrtek 24.07., svátek má Kristýna
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Skiatlon ženy do 23 let: Hagaová ve finiši smetla Italku a je podruhé zlatá

26.1.2013 / Druhou zlatou medaili vybojovala na světovém šampionátu do 23 let v Liberci Norka Ragnhild Hagaová. Jednadvacetiletá běžkyně v závěrečném finiši skiatlonu na 7,5 + 7,5 kilometru přespurtovala dlouho vedoucí Italku Deboru Agreiterovou, která se nakonec musela spokojit se stříbrem. Norskou radost podtrhla třetím místem Kari Oeyre Slindová.

Do stopy se ve Vesci vydalo osmačtyřicet závodnic, které v krutém mrazu nejprve absolvovaly tři dva a půl kilometrové okruhy klasicky a poté stejný počet bruslařskou technickou. Nejrychlejší „klasiku“ zajela Ruska Jelena Sobolevová, ve druhé části závodu však ztratila a skončila šestá. Bruslařsky byla nejlepší nakonec bronzová Slindová.

Jejích krajanka Hagaová, juniorská mistryně světa z roku 2011, předvedla nejvyrovnanější výkony i rychlé přezouvání a zaslouženě získala druhou zlatou medaili. Ve středu norská lyžařka dominovala na desítce volnou technikou. Druhou medaili v Liberci získala i Italka Agreiterová, která dojela na desítce třetí a v dnešním závodu vedla až do cílové rovinky.

České reprezentantky se mezi třicet nejlepších nevešly. Sandra Schützová skončila na 33. místě, Karolína Grohová o čtyři příčky za ní a Ludmila Horká dvaačtyřicátá.

„Jelo se mi o něco lépe než na desítce, ale bylo to opět hodně náročné. Mám raději třeba táhlé kopce, kde se může trochu jet. Tohle stoupání je opravdu hrozné. Škoda, že to nevyšlo na první třicítku, ale zklamaná určitě nejsem,“ uvedla v cíli jilemnická Sandra Schützová.