20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Pondělí 24.11., svátek má Emílie
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Skiatlon muži do 23 let: Rusové ujeli všem, Usťjugov slaví druhé zlato

26. 1. 2013 / Své druhé zlato slaví na světovém šampionátu do 23 let v Liberci ruský běžec na lyžích Sergej Usťjugov. Ve finiši skiatlonu na 30 kilometrů porazil svého krajana Jevgenije Bělova, který získal na mistrovství své třetí stříbro. Bronzový skončil překvapivě Mark Starostin z Kazachstánu.

Do stopy se v nepříjemných mrazivých podmínkách vydalo krátce před polednem 69 závodníků. Na trati ve Vesci jeli nejprve 15 kilometrů klasickou technikou, po přezutí pak pokračovali stejnou distancí bruslařským stylem.

Usťugov s Bělovem byli nejrychlejší v klasice i bruslení. Brzy ujeli zbytku pole a strojovým tempem si vypracovali pohodlný náskok. Ve finiši byl přece jen o něco lepší o rok mladší Usťjugov, který potvrdil status superhvězdy. Na loňském juniorském šampionátu v Turecku bral čtyři zlaté medaile. Souboj o bronz nakonec ovládl Kazach Starostin. Po klasické polovině závodu byl až devátý, ale vše napravil v bruslařské části. Kazach ve finiši překazil Němci Thomasu Bingovi druhý liberecký medailový zisk. Německému závodníkovi nepomohlo ani nejrychlejší přezouvání.

Domácí reprezentanti se mezi třicet nejlepších nedostali. Nejlépe dopadl Jan Šrail, který si dojel pro dvaatřicáté místo. „Před pár dny jsem byl ještě nemocný, takže s přihlédnutím k tomu jsem s výkonem spokojený. Ale samozřejmě vždycky je co zlepšovat, takže doufám, že příště to bude lepší. Závod byl velmi těžký, ale síly jsem na to měl. Až v posledním kolečku jsem začal dostávat křeče,“ uvedl v cíli závodník z Nového Města na Moravě.

Jakub Gräf z Dukly Liberec dojel pětačtyřicátý a Jakub Rádl ze Slovanu Karlovy Vary na šedesátém místě.