20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Pátek 29.08., svátek má Evelína
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Skiatlon juniorů: Všechny medaile do Ruska, Rostovcev je podruhé zlatý

25. 1. 2013 / Absolutní nadvláda ruských juniorských běžců na lyžích v Liberci pokračuje. Závod světového šampionátu ve skiatlonu na 10 + 10 kilometrů ovládl Dmitrij Rostovcev před Arťomem Malcevem a Alexejem Červotkinem. Rostovcev získal na šampionátu své druhé zlato, Malcev druhé stříbro. Skvělý výkon podal také český reprezentant Petr Knop, který dojel na jedenácté pozici.

Klání s hromadným startem se zúčastnilo celkem 92 běžců. V silném mrazu jeli lyžaři nejprve tři okruhy klasicky, poté další tři bruslařskou technikou.

V čele se postupem času usadila pětičlenná skupinka. Kromě tří Rusů se v ní ještě drželi Němec Martin Weisheit a Nor Simen Krueger. Ti však v závěru na doslova pekelné tempo ruských šampiónů nestačili a museli se spokojit s umístěním pod stupni vítězů. Šestý skončil další Nor Magne Haga, kterému nepomohlo ani nejrychlejší přezutí.

Českým fanouškům udělal svým vynikajícím výkonem radost teprve osmnáctiletý Petr Knop. Závodník Ski klubu Jablonec nad Nisou se dlouho držel na parádním devátém místě a o umístění v elitní desítce přišel až v závěrečném extrémně náročném stoupání. Nakonec dojel jedenáctý. Svůj životní výkon hodnotil samozřejmě pozitivně. „Spokojený jsem velice, je to zatím můj nejlepší výsledek. Doufám, že příští rok to bude ještě lepší. Kdyby to vyšlo na medaili, bylo by to úžasné,“ uvedl český reprezentant a potvrdil, že klíčové bylo poslední stoupání.

„Rozhodovalo se v posledním kopci a tam už jsem měl úplně kožené nohy. Štěstí, že tam nebylo víc lidí, kteří by mě mohli předjet, protože tam už to byla velká krize,“ uznal Knop. Startoval s vysokým číslem 41, takže se musel při hromadném startu složitě prokousávat dopředu.  „To bylo hodně těžké, trať byla v některých úsecích dost úzká. Bylo to hodně natěsno, ale naštěstí jsem nic nezlomil a nespadl jsem,“ dodal nejlepší český junior.