FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Pondělí 06.07., + Jan Hus
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Praktické info

VSTUPNÉ

Vstup do obou sportovních areálů na všechny tréninky, kvalifikace i závody v bězích na lyžích, skocích na lyžích a severské kombinaci včetně všech slavnostních ceremoniálů je ZDARMA.

 

DOPRAVA DO AREÁLŮ

Areál Ještěd je dostupný městskou hromadnou dopravou, nachází se na konečné tramvajové linky v Horním Hanychově. Odtud je snadno dosažitelný pěšky.

Nedaleko konečné stanice tramvaje je také parkoviště s dostatečnou kapacitou pro automobily.

Již hodinu před každým skokanským závodem začnou fanoušky od konečné zastávky tramvaje Horní Hanychov kyvadlově svážet do areálu Ještěd speciální autobusy. Po skončení každého závodu ve skoku na lyžích nebo skokanské části severské kombinace autobusy opět diváky z tribun na Ještědu odvezou zpět na tramvajovou zastávku.

Pro cestu do areálu ve Vesci je možné využít automobilovou dopravu – k dispozici bude parkoviště u hřbitova. 

 

CEREMONIÁLY

ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL
Pondělí, 21. ledna 2013 od 20:00 hodin
Náměstí Dr. E. Beneše, Liberec

Slavnostní ceremoniál se ponese v duchu oslav 110 výročí českého lyžování. V centru města před libereckou radnicí se shromáždí nejen zúčastněné sportovní výpravy a uskuteční se jejich tradiční defilé, ale jednou z atraktivních částí programu bude také sraz legendárních českých lyžníků z počátku minulého století, kteří zde předvedou svoji show.

Zábavný program, který potrvá přibližně 90 minut, propojí netypickou formou moderní a historické lyžování. Během večera vystoupí 110 účinkujících.

 

KVĚTINOVÉ CEREMONIÁLY
Denně od 21. do 27. ledna 2013

Květinové ceremoniály se uskuteční bezprostředně po skončení daného závodu v příslušném areálu. Vyhlášeno bude vždy šest nejlepších sportovců v každé disciplíně.

 

MEDAILOVÉ CEREMONIÁLY
Denně od 22. do 26. ledna 2013

Medailové ceremoniály se uskuteční v prostoru mezi Domem kultury a Obchodním centrem Forum v Liberci vždy od 20 hodin. Vyhlášeno bude vždy šest nejlepších sportovců v každé disciplíně.

Vyhlášení nejlepších závodníků z první soutěžního dne (21. 1.) proběhne o den později, tj. 22. 1. 2013. Vyhlášení nejlepších sportovců z posledního soutěžního dne závodu štafet (27. 1.) proběhne před závěrečným ceremoniálem ve sportovním areálu Vesec.

 

ZÁVĚREČNÝ CEREMONIÁL
Neděle, 27. ledna 2013 od 12:30 hodin
Sportovní areál Vesec

Závěrečný ceremoniál lyžařského šampionátu 2013 se uskuteční bezprostředně po květinovém a medailovém ceremoniálu po skončení posledních dvou běžeckých soutěží štafet.

Slavnostní zakončení šampionátu potrvá přibližně 45 minut.