FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Úterý 30.06., svátek má Šárka
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Napsali o nás

rozhlas.cz: Mladí sportovci potřebují juniorské šampionáty pro aklimatizaci mezi dospělými

28. 1. 2013 / Mladí sportovci se ve své kariéře snaží překonat všechny možné nástrahy, aby se časem prosadili i mezi dospělými. Ideálním studijním materiálem těchto dní jsou lyžaři, kteří závodili na mistrovství světa juniorském a do 23 let v Liberci.
číst více

iDNES.cz: Liberci vládli mladí lyžaři z Ruska a Německa, Češi medaili nemají

28. 1. 2013 / Reprezentanti 13 států dokázali získat medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování, který o víkendu vyvrcholil v Liberci. Celkově nejúspěšnější zemí se stalo se šesti zlatými Rusko, druhé skončilo Německo, které ovládlo soutěže juniorů.
číst více

rozhlas.cz: Sdruženář Portyk je ukázkou, kdo je to cílevědomý sportovec

28. 1. 2013 / Spousta lákadel a zároveň nástrah číhá na mladé sportovce. Jejich vrstevníci si užívají, kromě školy nemívají jiné starosti a mohou si dopřát zábavu spojenou a třeba s víkendovými radovánkami. I to si musejí odepřít nejen lyžaři, kteří o sobotách a nedělích závodí, aby prodali to, co nadřeli v tréninku.
číst více

ceskatelevize.cz: Závěrečné štafety na MS juniorů v Liberci ovládli Rusové a Švédky

27. 1. 2013 / Liberec – Závody štafet, které ukončily juniorské mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, vyhráli mladí Rusové a Švédky. V týmu favorizovaných Rusů získal třetí zlato Dmitrij Rostovcev, který už pod Ještědem vyhrál volnou desítku i skiatlon a vyrovnal bilanci německého sdruženáře Manuela Faissta.
číst více

iDNES.cz: Německý sdruženář Faisst má z juniorského MS v Liberci třetí titul

26. 1. 2013 / Německý sdruženář Manuel Faisst získal na mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů a závodníků do 23 let v Liberci už třetí zlatou medaili. Po dvou individuálních titulech dovedl k prvenství i německé družstvo s desetisekundovým náskokem před Rakušany.
číst více

prvnizpravy.cz: Liberec MSJ - Hagaová získala první zlato Norsku

25. 1. 2013 / Během čtvrtého dne Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let získala Ragnhild Hagaová na trati 10 km první zlato pro norskou výpravu. Mezi muži na patnáctikilometrové trati jasně dominovali Rusové, kteří berou zlato a stříbro.
číst více

Liberecký deník: Juniorky skákaly na můstku přes 100 metrů

25. 1. 2013 / Na MSJ 2013 ve skocích juniorek uhájila Michaela Doleželová umístění z prvního kola a z Ještědu si odváží cennou osmou pozici. "Mým cílem pro tento závod bylo umístění v nejlepší desítce," svěřila se po doskoku nejlepší Češka, která si díky tomuto umístění splnila svůj sen.
číst více

Mladá fronta DNES: Skokanka Doleželová vybojovala 8. místo

25. 1. 2013 / Skokanka na lyžích Michaela Doleželová dosáhla zatím druhého nejlepšího českého výsledku na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Liberci. V individuálním závodě na ještědském můstku HS 100 vybojovala osmé místo.
číst více

Mladá fronta DNES: Sdruženář Portyk se srdnatě rval se staršími soupeři: 7. místo

24. 1. 2013 / Zatím nejlepšího českého umístění na lyžařském MS juniorů v Liberci včera v severské kombinaci dosáhl Tomáš Portyk.
číst více

Metro: V Liberci se Češi zlepšili

24. 1. 2013 / Jen 16letý sdruženář Tomáš Portyk vylepšil dosavadní české maximum na mládežnickém mistrovství světa v klasickém lyžování.
číst více

Pražský deník: Monstrpodnik nečekejte. Liberec žije mladým lyžováním

23. 1. 2013 / Liberec – Nejsou tu billboardy, na náměstí neběží show v režii Leoše Mareše, v ulicích nenajdete speciální stánky s občerstvením a suvenýry. Tady že se koná světový šampionát? Ano. Liberec opět hostí lyžařskou elitu. Ovšem nečekejte žádný monstrpodnik. Dostaveníčko si pod Ještědem dali účastníci mistrovství světa juniorů do 20 let v klasickém lyžování a souběžné závodníci do 23let na MS v běhu na lyžích.
číst více

Liberecký deník: Northug a Cologna na MS v Liberci nezazářili

23. 1. 2013 / Liberec – Běžci na lyžích Federico Pellegrino z Itálie a Ruska Jelena Sobolevová se v Liberci stali mistry světa ve sprintu klasickou technikou v kategorii do 23 let. O dosud nejlepší výsledek na šampionátu pro Českou republiku se postarala jedenáctá Karolína Grohová.
číst více

isport.blesk.cz: Česká naděje na MS? Blondýnka, maturuje z chemie a chce být zubařkou

23. 1. 2013 / S jejím jménem se v tomto týdnu ještě setkáte. Skokanka na lyžích Michaela Doležalová je žhavou adeptkou na nejlepší české umístění na mistrovství světa juniorů, které v tomto týdnu hostí Liberec. „Největší nadějí je určitě Michaela Doležalová,“ připouští trenér českých skokanek Jaroslav Šimek. Osmnáctiletou slečnu z Ostravy čeká závod na ještědském můstku HS 100 ve čtvrtek a v sobotu týmová soutěž.
číst více

iDNES.cz: První zlaté medaile z libereckého MS juniorů míří do Německa a Švédska

21. 1. 2013 / Praha - Lennart Metz z Německa a Stina Nilssonová ze Švédska jsou prvními světovými šampiony v rámci libereckého MS juniorů v klasickém lyžování. Opanovali sprint juniorů, potažmo juniorek klasickou technikou.
číst více

jihoceskenovinky.cz: Šumavu má na reprezentačním dresu

21. 1. 2013 / Jan Šrail bude zítra reprezentovat Českou republiku na juniorském mistrovství světa v běžeckém lyžování v Liberci.
číst více

Mladá fronta DNES: Mladí lyžaři jdou na start. Najdou se nové hvězdy?

21. 1. 2013 / Liberec - Ode dneška do neděle hostí Liberec světový šampionát juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyţování. Dnes je na programu sprint a slavnostní zahájení.
číst více

Mladá fronta DNES: Northug, Cologna, Cecon. V Liberci bojují i slavná jména

19. 1. 2013 / Liberec - Přehlídka nejlepších mladých lyžařů a budoucích hvězd, ale i těch, kteří už teď závodí s nejlepšími. Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování nabídne v akci celou řadu zajímavých jmen.
číst více

Liberecký deník: Přehlídka budoucích lyžařských hvězd v Liberci

17. 1. 2013 / Liberec - "Byla bych ráda, kdyby vyrostla další dobrá generace, a doufám, ţe se českému mládí zadaří," věří před juniorským MS Zuzana Kocumová
číst více

Liberecký deník: Miluji, když mě pohltí bílé ticho

5. 1. 2013 / Liberec - Zuzana Kocumová patřila koncem 90. let k nejtalentovanějším českým závodnicím v běhu na lyžích. Na juniorském šampionátu 1999 získala dokonce titul mistryně světa.
číst více

Liberecký deník: Při prvních závodech ho zapomněli doma

29. 12. 2012 / Liberec – Z českých sdruženářů má v letošní sezóně nejlépe našlápnuto Miroslav Dvořák, závodník Dukly Liberec. Pochvaluje si nejkvalitnější přípravu v historii a ve Světovém poháru útočí na elitní desítku. Pětadvacetiletý mladík získal před lety tři juniorské medaile z mistrovství světa. Také proto se nyní stal patronem blížícího se světového šampionátu juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci 2013.
číst více

Jablonecký deník: Dobrovolníci už zahájili přípravy na juniorský lyžařský šampionát

14. 12. 2012 / Liberec – Blížící se světový juniorský lyžařský šampionát v Liberci 2013 se posunul o další významný kus vpřed. Před pár dny se v libereckém kulturním domě Lidové sady členové organizačního výboru poprvé sešli s dobrovolníky, kteří se během akce zapojí do činností v devatenácti sekcích.
číst více

Liberecký deník: Juniorské mistrovství je odrazem k výšinám

29. 11. 2012 / Liberec – Northug, Cologna, Björgenová, Morgenstern, Schlierenzauer. Z Čechů třeba Neumannová, Bauer, Koukal, Koudelka. To je jen zlomek z výčtu jmen slavných lyžařů, kteří zahajovali svou mezinárodní kariéru na mistrovstvích světa juniorů. A právě tato velká akce se v lednu (20.-27. 1. 2013) uskuteční v Liberci – skoky na Ještědu, běhy ve Vesci (záložní variantou v případě nepřízně počasí je Bedřichov).
číst více

Českolipský deník: Budoucí lyžařské hvězdy se představí v Liberci

29. 11. 2012 / Liberec – Dvaapadesát dnů zbývá do zahájení další velké lyžařské akce v Liberci. Od 20. do 27. ledna 2013 se tu uskuteční mistrovství světa juniorů a juniorek do 20 let v klasickém lyžování a zároveň MS běžců a běžkyň na lyžích do 23 let.
číst více

Aktuálně.cz: Nový Northug, či Neumannová? V Liberci se zrodí hvězdy

29. 11. 2012 / Liberec - Northug, Björgenová, Bauer, Neumannová, Schlierenzauer, Manninen, Morgenstern nebo Cologna. Co mají tyto legendy světového lyžování společného? V minulosti si odváželi medaile z juniorského MS v klasickém lyžování.
číst více

Mladá fronta DNES: V Liberci budou závodit budoucí hvězdy lyžování

3. 11. 2012 / Nejlepší mladí lyžaři planety se v lednu představí na mistrovství světa juniorů v Liberci. Sportovní areály na Ještědu a ve Vesci zažijí velkou zatěžkávací zkoušku, na šampionát zamíří až 700 závodníků.
číst více

Prvnizpravy.cz: Vyšlo druhé číslo Zpravodaje MS 2013

27. 10. 2012 / Mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování se uskuteční ve dnech 20. – 27.ledna 2013 v zimních areálech na Ještědu a ve Vesci v Liberci.
číst více

Liberecký deník: Pořadatelé libereckého MS juniorů v lyžování hledají dobrovolníky

10. 9. 2012 / Liberec - Dobrovolníky, kteří pomohou s přípravou šampionátu, hledají pořadatelé Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci. To se uskuteční ve dnech 20. - 27. ledna 2013.
číst více

Liberec.nejlepsi-adresa.cz: Mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů 2013 se uskuteční na Liberecku

15. 7. 2011 / Liberecký kraj se počátkem roku 2013 stane hostitelem dalšího sportovního klání – Mistrovství světa v klasickém lyžování juniorů 2013. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) přidělila tuto významnou sportovní akci pro mládež do České republiky.
číst více

Mediafax.cz: Liberec bude v roce 2013 hostit mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování

15. 11. 2009 / Curych - Město Liberec bude v roce 2013 pořadatelem mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování, rozhodla o tom Rada Mezinárodní lyžařská federace (FIS) na svém podzimním zasedání. Zprávu přinesly v neděli webové stránky FIS.
číst více