FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Pátek 03.07., svátek má Radomír
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Lidové sady zažily rej dobrovolníků

9. 12. 2012 / Organizace blížícího se juniorského lyžařského šampionátu v Liberci 2013 se posunula o další významný kus vpřed. V sobotu 8. prosince v libereckém kulturním domě Lidové sady se členové organizačního výboru poprvé sešli s dobrovolníky, kteří se během akce zapojí do činností v celkem devatenácti sekcích.

„Mistrovství světa juniorů přivádí mladé lyžaře do světa velkého lyžování. Jde o generaci závodníků, kteří již mají svou sílu. Po každé skončené akci si vždy říkám, že byla má poslední. Přesto zjistím, že sport je jako droga, součást života, bez které nemohu žít. Proto jsem se velmi rád zapojil i do této významné akce. A ze zkušeností vím, že právě dobrovolníci vytvářejí pravého ducha každé sportovní události. Nic vás nedokáže nahradit, bez vás to jednoduše nejde,“ povzbudil hned na úvod svého vystoupení 230 přítomných dobrovolníků Roman Kumpošt, člen předsednictva Mezinárodní lyžařské organizace a prezident organizačního výboru MSJ 2013. Za svá hřejivá slova byl okamžitě odměněn bouřlivým potleskem.

Poté se dobrovolníci dozvěděli praktické informace o lyžařském mistrovství od výkonného ředitele Oty Linharta a koordinátorky dobrovolníků Moniky Burdové. Po absolvování nezbytného školení bezpečnosti práce a protipožární ochrany včetně zásad poskytování první pomoci, se dobrovolníci rozprchli do všech koutů sálu, aby se již podle jednotlivých sekcí seznámili se svými manažery a dozvěděli se detailní náplň své činnosti během šampionátu.

Mezi více než dvěma stovkami dobrovolníků různého věku se objevila spousta známých tváří, které po boku zkušených organizátorů absolvovaly v uplynulých letech již několik dalších sportovních akcí v Libereckém kraji. Opravdovým unikátem je například dvaadvacetiletá Nikola Melichaříková ze Zákup, členka týmu komunikace a PR, která nahlédla již do organizace olympiády dětí a mládeže (ODM 2010), evropské olympiády mládeže (EYOWF 2011) a závodů Světového poháru v severské kombinaci v únoru letošního roku. „Studuji sportovní management, proto pro mne jakákoliv podobná akce znamená získání spousty cenných zkušeností. Sama organizuji menší turnaje pro děti a chci se podobné činnosti věnovat i dál, proto jsem ráda, že se mi povedlo být součástí dobrovolnického týmu již u čtvrté akce, kterou se stejný organizačním týmem absolvuji. Do EYOWF 2011 jsem nastoupila v rámci povinné školní praxe, jeho součástí byla jako generálka i dětská olympiáda o rok dříve. A do závodů v severské kombinaci už jsem šla s jistotou, že u toho chci znovu být,“ říká rozhodně Nikola Melichaříková.

Do organizace Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci 2013 se ve dnech od 20. do 27. ledna zapojí až 300 dobrovolníků.

Foto ze školení dobrovolníků 8. 12. 2012 v Liberci