FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Sobota 04.07., svátek má Prokop
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Krásně zasněžená premiéra a rej lyžníků

21. 1. 2013 / Během pondělního večera zakusili účastníci lyžařského juniorského šampionátu v Liberci i jinou atmosféru, než jakou znají ze sportovišť. Alespoň na chvíli zapomněli na mazání, správnou techniku, taktiku a bitvy se soupeři. Naopak se na celou hodinu stali jednou velkou lyžařskou rodinou. Na náměstí Dr. Edvarda Beneše v centru města se totiž uskutečnil slavnostní zahajovací ceremoniál juniorského šampionátu 2013. 

Už od časného odpoledne zasypávaly město milióny sněhových vloček, mrzlo, až praštilo...úvod šampionátu si lepší atmosféru nemohl přát. Většina z jeho 652 účastníků se skvěle bavila, tleskala, pohupovala se v tanečním rytmu a bavila se svěžím programem, který v průběhu zahajovacího ceremoniálu pořadatelé připravili.

Po vystoupení mažoretek a bubenické skupiny Aries přišla na řadu oficiální část, kterou uvedlo defilé vlajkonošů všech 36 účastnických zemí. Jménem Mezinárodní lyžařské federace (FIS) přivítal závodníky Roman Kumpošt, člen předsednictva FIS a prezident organizačního výboru MSJ 2013. „Právě Vy představujete budoucnost světového klasického lyžování a jsem přesvědčen, že se mezi Vámi opět objeví skvělí následovníci velkých hvězd současnosti a nedávné minulosti. Věřím, že budete se soupeři bojovat vůlí, srdcem a vždy v duchu fair play,“ vzkázal mladým lyžařům ve svém vystoupení.

Poté, co přednesl svou zdravici hejtman Libereckého kraje Martin Půta, oficiálně zahájil lyžařský šampionát místopředseda Senátu Parlamentu ČR Přemysl Sobotka.

Světové lyžování se tak symbolicky vrací ke svým kořenům. Svaz lyžařů ČR totiž právě v letošním roce slaví 110. výročí své existence a je nejstarší lyžařskou organizací na světě. Milou připomínkou (ne)dávné historie byla nevšední přehlídka, kterou absolvovalo více než pět desítek lyžníků z Libereckého kraje a okolí v dobových kostýmech a původní výzbroji vzbuzující v konfrontaci s moderní technikou úsměvy. Za jejich připomínku této dlouhodobé tradice se jim dostalo zasloužených ovací od stovek diváků.

Celý slavnostní večer zakončilo taneční vystoupení skupiny A-Styl Liberec a sedmiminutový ohňostroj.

Více fotografií ze zahájení naleznete v Galerii zde.