FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Sobota 04.07., svátek má Prokop
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

Areály

JEŠTĚD:  MŮSTKY NA SVAZÍCH HŘEBENE

Ski areál Ještěd

Skokanské závody se uskuteční v areálu Ještěd, který se nachází na severní straně Ještědského hřebene v nadmořské výšce od 653 (dojezd) do 788 metrů nad mořem (nájezd). Můstky vyrostly na severním svahu Ještědu v 70. letech minulého století a nesou nezaměnitelný autorský rukopis Miloslava Bělonožníka, dlouholetého předsedy komise FIS pro skokanské můstky.

Areál disponuje dvěma skokanskými můstky – HS 134 a HS 100, na kterém se bude skákat při juniorském světovém šampionátu 2013. Oba jsou osvětleny intenzitou 1 000 luxů, proto se zde závody mohou konat i ve večerních hodinách. 

Zmodernizovaná věž rozhodčích splňuje nejpřísnější kritéria FIS. Pětipodlažní budova slouží jako zázemí vedení závodu, jury, rozhodčím stylu, závodní kanceláři a výpočetní technice s technickým zázemím.

Keramická nájezdová stopa umožňuje konání závodů i v létě. Pevná tribuna pro diváky  pojme přes 8 000 diváků.

Do sportovního areálu Vesec, kde se rovněž uskuteční letošní závody Světového poháru, se diváci mohou z Ještědu přemístit za pouhých 20 minut.


Akce, které se zde konaly:


Mapa skokanského areálu Ještěd zde.

 

VESEC: NÁROČNÉ TRATĚ
 

Sportovní areál VesecBěžecké části závodů Světového poháru se uskuteční ve sportovním areálu Vesec, který leží na jižním okraji Liberce a byl dokončen v roce 2008. Byl vybudován v souvislosti s mistrovstvím světa v klasickém lyžování 2009.

Na stadionu ve Vesci začínají a končí všechny okruhy. Vyrostla zde také budova pro technické a organizační zázemí jednotlivých závodů. Okolím stadionu vede systém náročných tratí, jejichž kombinacemi lze dosáhnout různé délky podle požadavku a typů závodů.

Všechny tratě jsou homologovány FIS. Areál je současně vybaven nejmodernějším zasněžovacím systémem.

V létě slouží vyznavačům horských kol, inline bruslení a atletům. V mimozávodním období ho může využívat také veřejnost. 

Do skokanského areálu Ještěd, kde se rovněž uskuteční letošní závody Světového poháru, se diváci mohou z Vesce přemístit za pouhých 20 minut.

Akce, které se zde konaly:


Mapa sportovního areálu Vesec zde.