20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Neděle 21.09., svátek má Matouš
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

5 km juniorky: Dcera legendy Svana na medaili nedosáhla, vyhrála Němka Carlová

23. 1. 2013 / Juniorskou mistryní světa se v závodu na 5 kilometrů volnou technikou stala německá závodnice Victoria Carlová (na snímku). Teprve sedmnáctiletá závodnice potvrdila svůj obří talent a po stříbru z pondělního sprintu získala v Liberci také nejcennější kov.

Stříbro putuje do Rakouska, konkrétně k Terese Stadloberové. Devatenáctiletá běžkyně doběhla druhá se ztrátou více než čtyř vteřin. Na trati ve Vesci jí přitom osobně podporoval její otec Alois Stadlober, mistr světa ve štafetě 4 x 10 km v Ramsau 1999. Bronzovou medaili získala Anastasia Šedovová z Ruska, která pětikilometrový závod dokončila se ztrátou jedenácti vteřin na vítězku.

Na medaili nedosáhla žena, na kterou byla v Liberci upřena největší pozornost. Dcera legendárního běžce z 80. let minulého století a čtyřnásobného olympijského vítěze Gundeho Svana Julia Svanová doběhla na deváté příčce se ztrátou dvaadvaceti vteřin na vítěznou Němku. Norka Hilde Landheimová, která na této trati získala před dvěma lety zlatou medaili na olympiádě mládeže, skončila na osmnáctém místě.

Dobré umístění se podařilo dvěma českým závodnicím. Devatenáctiletá Petra Nováková ze Slovanu Karlovy Vary zaznamenala úspěch čtrnáctým místem. Stejně stará Lucie Charvátová zajela šestnáctý nejlepší čas. Petra Hynčicová z Dukly Liberec obsadila sedmatřicátou pozici a Karolína Preisslerová ze Ski klubu Jablonec nad Nisou doběhla sedmapadesátá.