FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013

20.-27.1.2013 LIBEREC, CZECH REPUBLIC

Sobota 04.07., svátek má Prokop
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
FIS NORDIC JUNIOR & U23 WORLD SKI CHAMPIONSHIPS LIBEREC 2013
Hlavní partneři ČPP GHC Tipsport Partneři Sportinvest Skicomp Alpine Pro Hyundai Babylon Hotel Arena SPORT PARK LIBEREC Hertz ČTK Fotobanka OC Forum Mediální partneři ČT 4 Sport ČRO Radiožurnál Sport.cz Snow

10 km ženy do 23 let: Hagaová získala první zlato pro Norsko

24. 1. 2013 / Ambiciózní norská výprava získala na MS juniorů a závodníků do 23 let vůbec své první zlato. Ze závodu na 10 kilometrů volně vytěžila nejcennější kov Ragnhild Hagaová. Z první medaile se raduje Kazachstán díky stříbrné Anastasii Slonovové. Bronz putuje do Itálie zásluhou Debory Agreiterové.

Na náročnou trať ve Vesci vyjelo ve čtvrtek dopoledne celkem jednapadesát závodnic. Podmínky ještě stěžovalo husté sněžení a tuhý mráz. Přesto se do cíle nepodívaly pouze dvě lyžařky.

Hagaová trať doslova proletěla, druhé Slonovové nadělila půl minuty. Silná byla zejména ve druhé polovině trati. Právě mladá Kazaška však předvedla obdivuhodný výkon, když po nevydařené první třetině závodu předjela sedm závodnic a zaslouženě brala stříbro.

"Jsem velmi spokojená. Dnes to byl opravdu vysilující závod, nemohla jsem si dovolit si odpočinout. Před dvěma roky jsem triumfovala i na světovém šampionátu jako juniorka, takže jsem ráda, že se mi na tento úspěch podařilo navázat," pochvalovala si vítězka Ragnhild Hagaová.

Pouhé čtyři setiny dělily závodnice na druhém a třetím místě. "Nevím, co mi k druhému místu chybělo. Asi mi již v závěru nestačily síly, přeci jen to byl velice náročný závod. Ze třetího místa jsem přesto nadšená," okomentovala své umístění bronzová Debora Agreiterová z Itálie.

Češky až ve třetí desítce

Českým reprezentantkám se příliš nedařilo. Nejlepší z trojice domácích nadějí byla třicátá Karolína Grohová. „Bylo to velmi těžké, ale zvládla jsem to, tak jsem ráda. Dá se říct, že jsem i částečně spokojená. Trať je tady hodně náročná, ale s tím nic neuděláme, prostě je to tady tak postavené,“ svěřila se v cíli vyčerpaná závodnice Dukly Liberec.

Dvaatřicátá dojela Sandra Schützová z Jilemnice. „Jelo se mi strašně špatně, měla jsem slabé nohy. Spokojená nemůžu být. Trať je tady šíleně těžká, navíc nebyla příliš svižná potom, co začalo sněžit,“ kroutila hlavou jednadvacetiletá závodnice.

Ludmila Horká obsadila pětatřicátou pozici. Také ona si stěžovala na obtížnost veseckého okruhu. „Jelikož sněžilo a jelikož je tahle trať jedna z nejtěžších vůbec, tak to bylo velmi těžké. Vzhledem k tomu, že nejsem v ideální formě, můžu být docela spokojená. Taktikou bylo nepřepálit začátek. Včera jsem viděla juniorky a ty s tím měly problémy,“ uvedla jilemnická lyžařka.